Elektronika Samochodowa MAZDA / TOYOTA / NISSAN

Mazda i Nissan – błędy P0850 i P0507 – Przyczyny, diagnoza, naprawa

Częstym błędem w samochodach mazdy i nissana są dwa błędy: P0850 i P0507. Związane są one z czujnikiem przy skrzyni biegów (P0850) oraz przepustnicą (P0507).

Występują one w samochodach ze sterownikami np. Denso RF7G. W naszym warsztacie pozbywamy się ich programowo, nawet na odległość jeśli klient jest nam w stanie wysłać sterownik lub też mailowo jeśli zna fachowca który potrafi podmienić oprogramowanie w tym ECU.

 

P0850 to usterka związana z czujnikiem, który znajduje się przy skrzyni biegów. Jego funkcją jest informowanie centralki o wrzuceniu biegu.

  • Koszt tego czujnika to ok. 250 zł (oryginał) – zamienników nie polecamy, ponieważ są dość usterkowe
  • W ASO diagnoza problemu zwykle kosztuje około 200 złotych
  • Wymiana to kwestia około pół godziny dla wprawnego mechanika – powinno to kosztować ok. 50 złotych jeśli nie wymieniamy tego w ASO

 

P0507 to błąd związany z brudną przepustnicą lub przerdzewiałym dolotem. Objawia się najczęściej to zbyt wysokimi obrotami na jałowym. Może zdarzyć się też że jest to usterka sterowania przepustnicy.

Obydwa błędy możemy usunąć programowo wyrzucając czujniki i czyszcząc przy okazji przepustnicę. Jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla wersji na nieeuropejskie rynki w których nie da się np. wymienić samego czujnika położenia przepustnicy, a w aso kompletna przepustnica kosztuje zwykle ok. 2000 zł / 250 CAD (w Kanadzie). Problemy te najczęściej zdarzają się w silnikach 2.0 DiTD. Tego typu operacja jest ekonomiczna i gwarantuje że problem nigdy nie powróci. W nowoczesnych samochodach sporo jest rozwiązań, które niekoniecznie usprawniają wóz – gdy zaczynają się z nimi problemy czasem najmądrzej jest się ich pozbyć, jesli nie chcemy bliżej zapoznawać się z mechanikami – to jeden z takich przypadków.

W sterownikach tego typu (w samochodach Mazda/Nissan) możemy wykonać wiele operacji – np. chiptuning, usunięcie DPFa, wyprogramowanie zworu EGR, przepustnicy i wiele, wiele innych…

 

 

 

 

 

Na tą informację trafiło 2392 szukających

Przeczytaj również inne nasze wpisy...

Zostaw komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.