Elektronika Samochodowa Mechanika MERCEDES / BMW

Mercedes 2.2 CDI – Błąd DTC P1622 – Zawór Elobau, problem z obwodem elektrozaworu

Wielu użytkowników mercedesów Vito, ale również innych wyposażonych w silnik 2.2 CDI natyka się na problem z błędem P1622. Ten czterocylindrowy, turbodoładowany motor o pojemności 2,151 cm3 legitymuje się mocą od 102 do 170 KM i jest jednostką dośc trwałą, jednak jego utrapieniem jest zacinający się zawór elobau.

Usterka tego obwodu najczęściej związana jest z nieprawidłowymi sygnałami generowanymi przez zawór, a w jej skutek auto wchodzi w tryb awaryjny a jego normalna eksploatacja jest niemożliwa. Opis błędu w zależności od posiadanego przez Państwa testera może brzmieć:

  • P1622 obwód elektrozaworu stopu y75
  • P1622 Elektrozawór ELAB (KTS)

Usunięcię przyczyny powstawania tego błędu możliwe jest na kilka sposobów lecz najprostszym i jednocześnie najbardziej skutecznym okazuje się edycja oprogramowania, którą zrobić można wysyłkowo bez konieczności wizyty danego pojazdu w warsztacie. Można też odpiąć zawór i wyczyścić go, pomaga to jednak zwykle na bardzo krótko. Rozwiązanie które proponujemy jest szybkie i załatwia nasz kłopot dożywotnio.

Jeśli mają Państwo problem z tym błędem zapraszamy do kontaktu celem usunięcia usterki. Układu sterujący w MB to BOSCH EDC15C0, EDC15C6, EDC15C5

Przy tej okazji możemy również usunąć ze sterownika silnika zawór egr P0400, P1403 oraz klapy wirowe P1189 (o ile silnik jest w nie wyposażony, tu bardziej chodzi o 2.7cdi). Możemy podnieść moc o ok 20% przy zachowaniu spalania na podobnym poziomie. Usówamy także usunąć zawór Y75 który generuje błędy P2215

Nieliczne przypadki, co potwierdza nasze wieloletnie doświadczenie, mogą powodować ten błąd w skutek uszkodzenia sterownika (ECU) samochodowego. Niemniej jednak w takich wypadkach również pomagamy wysyłkowo.

Do współpracy zapraszamy serwisy, warsztaty i osoby prywatne.

Na tą informację trafiło 2463 szukających

Przeczytaj również inne nasze wpisy...

Zostaw komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.