Rzemień wysyłkowa naprawa elektroniki – tel. 667 786 801
Get Adobe Flash player
 Kategorie bloga
Sklep Auto-Krak
Proszę, pamiętaj…

Każdą usługę można wykonać na trzy sposoby: tanio, szybko i dobrze, ale do wyboru mamy zawsze tylko dwie opcje: kiedy jest tanio i szybko, to nie jest dobrze, jeśli jest szybko i dobrze, to nie jest tanio, a jak jest tanio i dobrze, to nigdy nie jest szybko... :)

Jeśli jakiś artykuł lub wpis z mojej strony okazał się dla Ciebie przydatny, proszę zostaw komentarz lub wklej link do tego artykułu na swoim forum, stronie bądź profilu - niech będzie to taką małą zapłatą za mój czas spędzony na bezinteresownym niesieniu pomocy mechanikom-amatorom… dziękuje – Zbigniew Kipa, właściciel AUTO-KRAK

Losowy cytat

Podobnie jak przy ubraniach, nie ma nic bardziej kuszącego niż dobranie samochodu do osobowości człowieka.

— Giorgio Armani
Licznik & Statystyki
Usłyszało o nas:

internautów

Błąd DTC P253F to częsta usterka w samochodach z silnikami 2.0 DCi oraz 1.3 CDTi. Jego treść po przeczytaniu testerem diagnostycznym to „Błąd czujnika jakości oleju silnikowego” lub „Przekroczona trwałość oleju silnikowego”.

O ile w samochodach Opel/Fiat wyposażonych w silniki 1.3 CDTI (Z13DTJ, Z13DTC, Z13DTR, Z13DTH, Z13DTE, A13DTE), można go usunąć w prosty sposób, nawet standardowym urządzeniem (OPCom), to w samochodach Nissan, Renault, Opel z silnikami 2.0 DCi nie jest to już tak banalna sprawa.

Wielu mechaników twierdzi, że jest to awaria związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem czujnika oleju, wiele przypadków jednak wynika nie z awarii samego czujnika, lecz z algorytmu jaki oblicza komputer sterujący silnikiem. Analizując sytuację, sterownik silnika liczy ilość wypaleń filtra DPF, przebieg ‚na zimno’ oraz kilka innych rzeczy. W wielu przypadkach wymiana oleju nie pomaga, ponieważ błąd leży w nieprawidłowo obliczonym algorytmie bądź błędach związanych np. z nieprawidłowo wyprogramowanym filtrem DPF.

Odczyt błędu DTC P253F - "Przekroczona trwałość oleju silnikowego"

Odczyt błędu DTC P253F – „Przekroczona trwałość oleju silnikowego”

Bazując na kilku tego typu przypadkach opracowaliśmy w naszym warsztacie unikalną technologię naprawy tego błędu, co szczerze polecamy osobom, których taka przypadłość dotknęła.

Osoby, które mają problem z błędem P253F serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Na tą informację trafiło 2019 szukających

3 odpowiedzi na „2.0 DCi, 1.3 CDTi – DTC P253F – Nissan, Renault, Opel, Fiat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Tuning samochodów marki Opel

Polecamy: profesjonalny tuning samochodów

Promocja Tuning z Hamownią