Rzemień: Mielec, Dębica, Ropczyce, Kolbuszowa, Rzeszów i okolice – tel. 667 786 801
Get Adobe Flash player
 Kategorie bloga
Sklep Auto-Krak
Proszę, pamiętaj…

Każdą usługę można wykonać na trzy sposoby: tanio, szybko i dobrze, ale do wyboru mamy zawsze tylko dwie opcje: kiedy jest tanio i szybko, to nie jest dobrze, jeśli jest szybko i dobrze, to nie jest tanio, a jak jest tanio i dobrze, to nigdy nie jest szybko... :)

Jeśli jakiś artykuł lub wpis z mojej strony okazał się dla Ciebie przydatny, proszę zostaw komentarz lub wklej link do tego artykułu na swoim forum, stronie bądź profilu - niech będzie to taką małą zapłatą za mój czas spędzony na bezinteresownym niesieniu pomocy mechanikom-amatorom… dziękuje – Zbigniew Kipa, właściciel AUTO-KRAK

Losowy cytat

Jeżeli Twoja żona chce się nauczyć jeździć samochodem nie stawaj jej na drodze

— Sam Levinson
Licznik & Statystyki
Usłyszało o nas:

internautów

Błąd DTC P253F to częsta usterka w samochodach z silnikami 2.0 DCi oraz 1.3 CDTi. Jego treść po przeczytaniu testerem diagnostycznym to „Błąd czujnika jakości oleju silnikowego” lub „Przekroczona trwałość oleju silnikowego”.

O ile w samochodach Opel/Fiat wyposażonych w silniki 1.3 CDTI (Z13DTJ, Z13DTC, Z13DTR, Z13DTH, Z13DTE, A13DTE), można go usunąć w prosty sposób, nawet standardowym urządzeniem (OPCom), to w samochodach Nissan, Renault, Opel z silnikami 2.0 DCi nie jest to już tak banalna sprawa.

Wielu mechaników twierdzi, że jest to awaria związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem czujnika oleju, wiele przypadków jednak wynika nie z awarii samego czujnika, lecz z algorytmu jaki oblicza komputer sterujący silnikiem. Analizując sytuację, sterownik silnika liczy ilość wypaleń filtra DPF, przebieg ‚na zimno’ oraz kilka innych rzeczy. W wielu przypadkach wymiana oleju nie pomaga, ponieważ błąd leży w nieprawidłowo obliczonym algorytmie bądź błędach związanych np. z nieprawidłowo wyprogramowanym filtrem DPF.

Odczyt błędu DTC P253F - "Przekroczona trwałość oleju silnikowego"

Odczyt błędu DTC P253F – „Przekroczona trwałość oleju silnikowego”

Bazując na kilku tego typu przypadkach opracowaliśmy w naszym warsztacie unikalną technologię naprawy tego błędu, co szczerze polecamy osobom, których taka przypadłość dotknęła.

Osoby, które mają problem z błędem P253F serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Na tą informację trafiło 513 szukających

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Tuning samochodów marki Opel

Polecamy: profesjonalny tuning samochodów

Promocja Tuning z Hamownią
Kliknij i dowiedz się więcej